Богослов’я Краси:

репертуар гимнографії і сакральної монодії

в українських рукописних і стародрукованих літургійних книгах

Фундатори проєкту:

професори університету Альберти (Канада)

 Наталія Пилипюк та Олег Ільницький

 

Головною метою проекту є публікація джерельних матеріалів, що становлять основу глибшого пізнання теологічних і мистецьких координат вибраних празників церковного року. Дослідження матеріалів спрямоване на глибше пізнання їх символіки в контексті літератури різних історичних періодів і різних мистецьких напрямків – образотворчого та музичного.

Проект розраховано на широке коло фахівців: богословів, філософів, культурологів, філологів, мистецтвознавців, а також всіх поціновувачів сакрального мистецтва. Такий підхід визначив назву проекту – «Богослов’я Краси», що уособлює призначення сотвореного світу і способи його пізнання. Це визначає форму  літургійно-мистецького діалогу на трьох основних рівнях: Слова, Звуку, Образу. 

Основу проекту становлять факсимільні матеріали Львівського антологіону 1694 року та нотолінійні ірмологіони XVII століття (детальніше у рубриці наукові праці). Оригінальні тексти передбачають трансрипцію і систему пошуку за лексичними одиницями. Окремо публікуються грецькі відповідники вибраних текстів, аудіо та образотворче ілюстрування.