Бібліотека почала формуватися одразу ж від часу заснування колишнього Інституту Літургійних Наук наприкінці 1999 р. на основі дарів засновника Інституту отця доктора Петра Ґаладзи та проф. Юрія Ясіновського. Пізніше поповнювалася пожертвами диригента й дослідника церковної музики Мирослава Антоновича, композитора та музикознавця Ігора Соневицького, академіка Ярослава Ісаєвича, владики Бориса Ґудзяка, проф. Крістіяна Ганніка з Німеччни, проф. Мирослава Лабуньки з США, музикознавців-медієвістів проф. Ніни Герасимової-Персидської з Києва, проф. Ірини Лозової з Москви, проф. з Петербурга Наталії Серьоґіної та Альбіни Кручиніної, проф. Гарвардського університету Крістофа Вольфа, кафедри музикології Яґеллонського університету, пана Володимира Пилиповича з Перемишля, американо-української фундації Сейбр-Світло та ін. Чимало книг було отримано за книгообміном.
Бібліотека створена за основним профілем наукової діяльности Інституту – історія і теорія давньої церковної музики та історія української церковної музики. Передусім це літургійний спів Візантії, Південних слов’ян, Київської Русі та ранньомодерної України, також римо-католицької церкви (григоріянський спів).
Допоміжною є література з історії Церкви, літургіки6 історії релігійної культури, лінгвістики, описи й каталоги рукописних і стародрукованих книг, історії музики та ін., а також періодика, ноти церковної музики, фонотека, архіви, картотеки, мікрофільми, світлини.
На весну 2017 року бібліотека складала понад 4000 позицій. Книги описані за трьома електронними каталогами: інвентарним, топографічним за полицями та алфавітним; останній розміщений на сайті, який періодично поновнюється новинками.